История возникновения букета (з історії складання квітів у букет )

Хочу занурити вас у цікаву історію, а саме: тема статті - історія букетів (история цветочных букетов).

«Свято без квітів, що день без сонця» - так стверджує східна мудрість. Хто знає, як би виглядало людство, якби не знало квітів? Із давніх-давен квіти супроводжують людину. Народження дитини, весілля, зустріч друзів — жодна з цих подій не обходиться без них.

У кожного народу існували свої прийоми й форми квіткових прикрас залежно від звичаїв, віри, природних умов. Наприклад, у Стародавньому Єгипті жінки на свято виходили, тримаючи у руці лише одну квітку. Улюблені їхні квіти — лотоси.

У стародавніх греків дуже славилися вінки із мирта. У свято Венери їх надівали на голови дівчата і хлопці. В день весілля вінками та гірляндами із мирта прикрашали житло наречених.


Римляни любили вінки з троянд.

история букетов цветов, история цветочных букетов, история возникновения букета

Вінки були улюбленою прикрасою слов’ян під час свят. Кидаючи їх в річку, дівчата ворожили, вгадуючи подальшу свою долю. Цей звичай зберігся і сьогодні в окремих країнах. Деякі народи широко використовують гірлянди з квітів, гілок, листя. Звичай пов’язувати їх на голови почесних гос¬тей існує в Індії та інших країнах Сходу і понині.

Букет як прикраса з квітів з’явився в Західній Європі в XV ст. (история возникновения букета). Перші букети почали складати у Франції. Вони були круглі, симетричні, всі квіти розміщувалися на одному рівні. Такий букет облямовували листям з папороті.

Під час укладання такого букета дотримувались правил: ні в якому разі не можна було використовувати жовті квіти — символ ревнощів, розлучення і ненависті; щоб посилити запах, квіти поливали духмяними оліями.

В епоху Відродження букети використовували не як прикраси, а як джерело аромату. Вони так і звалися — ароматні букети; робили їх невеликими із дуже пахучих рослин. Чоловіки приколювали квіти до вилог одягу, а жінки — до корсажу.

история букетов цветов, история цветочных букетов, история возникновения букета

Великі букети з’явилися на початку XVIII ст. Тоді було модно прикрашати приміщення букетами квітів у вазах і кошиках. Такий букет — це незвичайний витвір, що потребував великої майстерності.

У першій половині XIX ст. модним був букет з назвою «Вікторія». Квіти в ньому розміщували колами, кольори підбирали контрастні. Ці букети обвивали мереживом.

история букетов цветов, история цветочных букетов, история возникновения букетаНаприкінці XIX ст. став модним букет під назвою «Пом-паду». Це однобічний плоский букет, в якому квіти кріпилися до довгої палички. Такий букет ставили біля стіни.

история букетов цветов, история цветочных букетов, история возникновения букетаБукети, що з’явилися в Західній Європі, дуже швидко стали надзвичайно поширеними. Складання букетів вже тоді стало своєрідним видом мистецтва. Минали роки, змінювався характер букетів, їхнє призначення, продовжувалися традиції складання.


Сучасний букет — більш легкий, вишуканий. Крім квітів, для нього використовують гілки різних дерев, декоративних кущів, трави і коряжини. Такі букети нині називають композиціями.

Вам может интересно:

1. Барджелло или флорентийская вышивка

2. Виды резьбы по дереву

3. Немного истории художественной обработки металла